|

Folia grzewcza na podczerwień pod panele.

Spis treści:

Budowa folii grzewczej na podczerwień

Folia grzewcza to nowoczesny i elastyczny grzejnik wykorzystujący w działaniu energię elektryczną. Taki system ogrzewania jest energooszczędny, a zatem korzystny finansowo dla użytkownika. Promieniowanie podczerwone sprawia, że pomieszczenie jest nagrzewane w krótszym czasie niż przy tradycyjnym ogrzewaniu konwekcyjnym. Wszystko to za sprawą folii grzewczej, która działa jak słońce, dostarczając zdrowej energii. Folia grzewcza na podczerwień to innowacyjne rozwiązanie, które gromadzi wokół siebie coraz większą rzeszę zwolenników.

Jak zatem zbudowana jest folia grzewcza dająca efekt podczerwieni?

Pomimo tego, że folia grzewcza jest cienkim i elastycznym produktem, to jej budowa jest warstwowa. W składzie folii grzewczej można znaleźć wspomniane wcześniej tworzywo, jakim jest węgiel (grafit) i masę aluminiową. Ich ułożenie warstwowe we wnętrzu folii sprawia, że emituje ona w wydajny sposób ciepło do otoczenia. Właśnie te warstwy są odpowiedzialne za emitowanie promieni podczerwonych. Energia elektryczna dostarczana jest przez elementy miedziane.

Wszystkie elementy budowy folii grzewczej wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Produkt posiada doskonałą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, co jest niewątpliwie jego wielką zaletą zwłaszcza, że montowany jest pod płytki czy panele podłogowe. Odporność na ścieranie wydaje się być koniecznością w tego typu systemach grzewczych. Dodatkowo producent folii grzewczej oferuje modele o różnych mocach grzewczych czy wymiarach. Dzięki temu można dopasować model do własnych preferencji i oczekiwań.

Folia grzewcza pod panele – zasada działania

Folia grzewcza wykorzystuje zasadę działania promieniowania podczerwonego, aby ogrzać otoczenie. Promienienie podczerwone jest w pełni bezpieczne i zdrowe dla organizmów żywych, dzięki czemu może być ono z powodzeniem zastosowane w pomieszczeniach domowych czy użytku publicznego. Emitowane ciepło pada na osoby i przedmioty w zasięgu tego promieniowania. Zatem wielkość pomieszczenia będzie wpływać na wybór odpowiedniego modelu folii grzewczej. Im większa powierzchnia grzewcza, tym większych rozmiarów pomieszczenie może zostać ogrzane.

Promieniowanie podczerwone samo w sobie nie zwiększa temperatury powietrza. Jedynie nagrzewa elementy pomieszczenia, które to ciepło oddają do otoczenia. Promienie podczerwone z fizycznego punktu widzenia podobne są do promieni słonecznych. Działanie podczerwieni nie ma negatywnego wpływu na ludzi, zwierzęta czy przedmioty stałe. Folia grzewcza może być zastosowana na praktycznie każdym fragmencie podłogi za wyjątkiem stałej zabudowy czy elementów armatury jak wanny i brodziki.

Dodatkową funkcją folii grzewczej jest jej termoizolacja, co wzmacnia efekt ogrzania pomieszczenia. Właściwości izolacyjne pozwalają uchronić przed stratami ciepła, dzięki czemu ogrzewanie folia grzewczą jest energooszczędne. Wysoka efektywność energetyczna powoduje, że nie następuje także emisja ubocznych produktów produkcji ciepła jak w przypadku, chociażby ogrzewania z wykorzystaniem gazu czy węgla.

Montaż folii grzewczej pod panelami

Montaż folii grzewczej pod panelami nie jest skomplikowanym procesem. Wraz z produktem klient otrzymuje instrukcję obsługi, a także może skorzystać z pomocy fachowców. Ważne, aby finalny etap instalacji, który polega na podłączeniu folii grzewczej na podczerwień do energii elektrycznej był przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę-elektryka.

Precyzyjny montaż folii grzewczej zminimalizuje ryzyko późniejszych awarii, które z założenia i tak są rzadko spotykane w trakcie eksploatacji. Najważniejsze, aby nie dochodziło do zagięcia folii grzewczej czy kontaktu z wodą. Sprawdź sam i przekonaj się o dużych zaletach posiadania systemu ogrzewania podłogowego z folią grzewczą na podczerwień!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *