|

Folie grzewcze pod lustra — dlaczego warto się na nie zdecydować?

Efekt zaparowanego lustra w łazience może skutecznie uprzykrzyć życie. Zwykłe wycieranie pozostawia nieestetyczne smugi, co z kolei prowadzi do konieczności umycia całego lustra. Jest prosty sposób na to, by odjąć sobie tych dodatkowych obowiązków. Rozwiązaniem jest folia grzewcza, która pozwala na ogrzewanie lustra. Jak to działa? Ile kosztuje taka folia? Czy jest bezpieczna i ile energii zużywa? Podpowiadamy!

Spis treści:

Folia grzewcza i jej skuteczność

Właściwości folii grzewczej pozwalają na całkowite wyeliminowanie efektu zaparowanego lustra. Choć sama mata grzewcza kojarzy się raczej z ogrzewaniem podłogowym, to w przypadku luster działa całkiem podobnie, ale na mniejszą skalę. Najczęściej instalację maty grzewczej łączy się z głównym włącznikiem oświetlenia w łazience. Wówczas nie ma konieczności pamiętania o tym, aby osobno ją uruchomić przed wejściem pod prysznic czy do wanny. Podobnie jest po kąpieli. Wychodząc z łazienki, po prostu gasimy światło, przy okazji wyłączając podgrzewanie lustra. Co więcej, folię grzewczą pod lustro wyróżnia znakomita jakość wykonania. Warunki, w jakich jest ona wykorzystywana, a więc podniesiony poziom wilgotności i obecność różnych źródeł wody powodują, że produkt ten musi być właściwie zabezpieczony. Wszystko, co znajduje się wewnątrz maty, jest zatem bardzo dokładnie i starannie odizolowane.

Folie grzewcze i ich nieoczywiste zalety

Wiemy już, że ta technologia powstała na bazie tej przeznaczonej do popularnego ogrzewania podłogowego. To jednak nie oznacza, że działa ona tak samo, a do jej uruchomienia nie potrzebujemy termostatu. Jest on oczywiście potrzebny w przypadku ogrzewania podłogowego. Jeśli zaś chodzi o lustra łazienkowe, to mogą one być ogrzewane za pomocą jednego włącznika. Inną ważną zaletą jest fakt, że folia grzewcza jest dostępna w różnych wersjach i rozmiarach. Bez trudu można znaleźć pojedynczy model, który z powodzeniem sprawdzi się do lustra o standardowych wymiarach. Jeśli jednak planujemy w łazience zainstalować bardzo dużą taflę, wówczas bez problemu można połączyć ze sobą co najmniej dwie maty. Ogrzewanie luster w ten sposób jest też łatwe w montażu. Choć może się wydawać na pierwszy rzut oka, że proces ten jest skomplikowany, to z łatwością da się go przeprowadzić, mając minimalną wiedzę na ten temat. Na powierzchni lustra nie zbiera się para, jednak trudno na pierwszy rzut oka ocenić dlaczego. A wszystko dzięki możliwości dokładnego ukrycia maty pod lustrem.

Jak działa folia grzewcza?

Folia grzejna w dużym uproszczeniu wykorzystuje ogrzewanie elektryczne, emitując promieniowanie podczerwone. Jest to rozwiązanie absolutnie bezpieczne i bezawaryjne, a samo promieniowanie nie ma żadnego wpływu ani na znajdujące się w pobliżu przedmioty, ani na nasze zdrowie. Zarówno folia, jak i mata grzewcza działają podobnie, jak znane wszystkim grzejniki elektryczne. W momencie, kiedy zostanie uruchomiona, niemal natychmiast emituje ciepło, ogrzewając w ten sposób pomieszczenie, a w tym przypadku lustro. To duża zaleta, która bez wątpienia wpływa na komfort jej użytkowania. Gdy tylko odetniemy od niej zasilanie, równie szybko wytraca energię cieplną. Dlatego też pod tym względem włącznik światła ma sporo zalet. Pomaga uniknąć niepotrzebnego działania maty pod lustrem. Najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że ogrzewanie lustra zapobiega osadzaniu się pary wodnej. Dzięki temu jego tafla pozostaje cały czas przejrzysta i czysta. Wyższa temperatura lustra powoduje, że para wodna nie osadza się na jego tafli co ostatecznie przekłada się na zmniejszenie czasu potrzebnego na doprowadzenie lustra do stanu używalności po każdej kąpieli.

Ile kosztuje folia grzewcza pod lustro?

Sama folia czy też mata grzejna nie kosztuje wiele. Cena jest uzależniona w dużym stopniu od rozmiaru danego modelu, a im większy rozmiar, tym wyższy koszt. Przy wyborze produktu należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar oraz rodzaj. Bardzo często są one samoprzylepne, co dodatkowo ułatwia montaż. Zwykle jest to wydatek około kilkudziesięciu złotych. Większe maty i folie mogą przekraczać kwotę 100 zł. Wiele osób zastanawia się też czy samo użytkowanie nie będzie generowało zbyt wysokich dodatkowych kosztów. Otóż okazuje się, że folia grzewcza pod lustro nie podniesie nam rachunków za prąd w znaczący sposób. Może natomiast zapewnić dodatkową zaletę w postaci kolejnego źródła ciepła w łazience. Podpięcie jej do włącznika i wyłącznika światła sprawia, że mata grzewcza pod lustrem działa tylko wtedy, gdy ktoś rzeczywiście przebywa w łazience.

Kiedy warto zdecydować się na folię grzewczą pod lustro?

Trudno przecenić możliwości, jakie dają oba te produkty, zarówno folia, jak i mata grzejna. To doskonała propozycja szczególnie do nowoczesnych wnętrz, ale nie tylko. Warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę, gdy nie możemy pozwolić sobie na dodatkowy grzejnik w bardzo małej łazience. Folia grzewcza pod lustro znajdzie zastosowanie zarówno w domowych łazienkach, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzi się, chociażby na basenach, w SPA, czy w hotelach, zwłaszcza w apartamentach o podniesionym standardzie. To także niedrogi sposób na to, by podnieść komfort użytkowania łazienki dla domowników, ale i ciekawe rozwiązanie do mieszkań inwestycyjnych, kupowanych pod wynajem.

Jeśli nie masz pewności, jaki produkt wybrać, skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy. Oferujemy fachowe doradztwo, abyś nie musiał kupować kota w worku! Twoje zakupy zapakujemy starannie tak, by bez problemu dotarły na miejsce w nienaruszonym stanie. Sama folia grzewcza lub mata pod lustro rozwiąże natomiast Twój problem parującego lustra w łazience po każdej kąpieli w wannie, lub pod prysznicem. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu na codziennym czyszczeniu tafli, a przy okazji zyskasz dodatkowe, bezpieczne źródło ciepła w pomieszczeniu. Z pewnością docenisz też wysoką jakość samych produktów, jak i ich przemyślany design, który pozwala sprytnie ukryć całą folię lub matę za lustrem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *