Ekologiczne systemy ogrzewania

Szukasz ekonomicznego, bezpiecznego i zdrowego sposobu na ogrzewanie domu? Świetnie trafiłeś! Poniżesz znajdziesz informacje o ogrzewaniu folią lub matą grzewczą.

green heat wave accent
green heat wave accent

Co właściwie znaczy ogrzewanie folią lub matą grzewczą? Jak to działa?

Jak wszyscy wiemy,  stare systemy ogrzewania nagrzewają tylko powietrze, które krążąc po pomieszczeniu przenosi ciepło. Ogrzewając dom takim sposobem mamy największe straty ciepła i oddychamy powietrzem pełnym kurzu, roztoczy i alergenów.

Folie i maty grzewcze firmy TERMOFOL ogrzewają bezpośrednio ściany, ludzi, zwierzęta oraz wszystkie przedmioty znajdujące w pomieszczeniu w niewielkim stopniu nagrzewając powietrze.

Dzięki temu odczuwamy komfortowe ciepło i oddychamy świeżym, rześkim powietrzem bez kurzu i roztoczy. Dzieje się tak dlatego, że ciepło w pomieszczeniu rozchodzi się za pomocą promieniowania (podobnie jak ciepło słoneczne) a nie jest przenoszone przez rozgrzane powietrze.

Folie i maty grzewcze oddają ciepło podobnie jak słońce

To najbardziej naturalna metoda ogrzewania.  Przyjemne promieniowanie podczerwone folie i maty przekazują jako ciepło bezpośrednio, bez grzejników i konwekcji. Dzięki temu eliminujemy straty przy przesyle gorącej wody w CO i niepotrzebnym  ogrzewaniu powietrza. Ten sam system ogrzewa inkubatory dla wcześniaków

Ciepło może Ci płynąć z podłogi, ścian lub sufitu, spod paneli lub płyt G-K za którymi ukryta jest foli

Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych instalacji ani obsługi. Folia grzewcza zasilana jest prądem ze zwykłej instalacji elektryczne.

Działa jak światło – włączasz i czujesz ciepło w całym pomieszczeniu, a nie tylko koło grzejnika.

DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ NA KOSZTACH INSTALACJI, UTRZYMANIA, OBSŁUGI I OGRZEWANIA

Gdy nie musisz się martwić o urządzenia grzewcze, pozostaje Ci tylko jedno: nastawić taką temperaturę, jaka Ci odpowiada. Resztą zajmie się system sterowania, który zadba to, by nie marnować ani wata energii, ale bez przykręcania grzejnika. To daje pełne 100% sprawności systemu, co jest nieosiągalne dla innych systemów ogrzewania, bo tylko w naszym ciepło jest produkowane i zużywane na miejscu, bez przesyłu. Dlatego też nie ma strat wyprodukowanego ciepła.

Oszczędność

Bezpieczeństwo

Bezawaryjność

Ekologia

NIE MUSISZ CZEKAĆ NA FACHOWCA!

Każdy może zainstalować folię grzewczą. Nie trzeba do tego żadnego doświadczenia. Folie grzewcze zostały zaprojektowane z myślą o jak najprostszym montażu.
Wystarczy nawet jeden dzień, czasem dwa, do tego, by każde pomieszczenie wyposażyć w folię grzewczą.

Instrukcja montażu folii grzewczej

Damy Ci wszystko, czego potrzebujesz. Bardzo dokładne instrukcje. Komplet narzędzi. Folie i niezbędne elementy instalacji.
Wszystko kupisz w jednym miejscu. Jeśli chcesz, możesz oczywiście zamówić ekipę, która zrobi wszystko za Ciebie.

TO OGRZEWANIE JEST ZDROWE I BEZPIECZE

Ogrzewanie na podczerwień jest bezpieczne i zdrowe! Nasz produkt posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, honorowane w Unii Europejskiej.
Ale to nie wszystko. Podczerwień jest zalecana osobom narażonym na kontuzje, zwłaszcza sportowcom i tym, które przechodzą rehabilitację w związku z problemami zdrowotnymi.
Wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy i wzmacnia wchłanianie substancji odżywczych. Wspiera również metabolizm oraz wspomaga rozwój układu immunologicznego (odpornościowego).

Ma bardzo pozytywny wpływ na powietrze w pokoju.

Dodatkowym potwierdzeniem wysokiego bezpieczeństwa tego ogrzewania jest brak możliwości wybuchu (jak w przypadku ogrzewania gazem) i brak możliwości zaczadzenia domowników, ponieważ nie ma żadnego spalania.

Pewnie wiesz, że tradycyjne grzejniki ogrzewają i wysuszają powietrze, które krąży po pomieszczeniu i w ten sposób je ogrzewa. Tym samym przyczynia się do unoszenia się do góry kurzu wraz z roztoczami, którym następnie oddychamy.

Natomiast badania wykazały, że ogrzewanie na podczerwień emituje aniony, bez których odczuwamy narastające zmęczenie i drażliwość. Wiele urządzeń codziennego użytku (m.in. komputery, systemy wentylacji) dodatkowo emituje dodatnie jony, które potęgują ten efekt.

Zastosowanie ogrzewania na podczerwień poprawia więc samopoczucie, a nawet eliminuje nieprzyjemne zapachy, bakterie i inne drobnoustroje.

Do tego dochodzi brak konwekcji cieplnej, która unosi kurz z podłogi, co źle znoszą alergicy!

Nie ma na co czekać!

Ogrzewanie wybieramy na lata i najlepiej, żeby służyło jak najdłużej. Tymczasem narasta presja ze strony władz, by odchodzić od tradycyjnych źródeł ogrzewania.
Od 1 lipca 2021 roku właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek składania deklaracji, dotyczącej źródeł ciepła. To pierwszy krok ku globalnej zmianie, która będzie wymuszała mniej emisyjne systemy cieplne.

Folie grzewcze idealnie wpisują się w strategie czystych źródeł energii.
Warto zainwestować w nie teraz, gdy naciski rządzących na emisję spalin nie są jeszcze zbyt duże i zanim ich ceny podskoczą, jak wszystkich materiałów budowlanych. Prawdopodobnie rząd będzie wymuszał rezygnację z kotłów grzewczych, ale po co na to czekać, kiedy można zacząć oszczędzać na ogrzewaniu już teraz?

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a my chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

tel: 737 314 775
mail: kontakt@vendacenter.pl

Salon firmowy:
ul. Kilińskiego 19,
Mielec
Czynne: pon-pt 10:00 – 18:00

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Vendacenter sp. z o.o., firma zarejestrowana w KRS pod numerem 0000827359. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej polityce prywatności.