|

Folia grzewcza pod panele. Czym jest i jak działa? Wyjaśniamy

Najważniejsze informacje:

  • Folia grzewcza to sposób na elektryczne ogrzewanie podłogowe.
  • Folia grzewcza może być montowana bezpośrednio pod panele podłogowe.
  • Maty i folie grzewcze są coraz częściej wybierane jako źródło ogrzewania podłogowego.
  • Zasady działania folii grzewczej opierają się o działanie promieniowania podczerwonego.

Maty grzewcze i folie grzewcze stosowane są coraz częściej jako elektryczne ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie sufitowe. Z powodzeniem mogą stanowić główny system grzewczy danego pomieszczenia lub spełniać jedynie funkcję wspomagającą inny system. Maty grzewcze i folie grzewcze wykorzystują do ogrzania pomieszczenia zjawisko promieniowania podczerwonego. Folie grzewcze mogą być montowane pod panelami.

Spis treści:

Folie grzewcze pod panele – elektryczne ogrzewanie podłogowe

System elektrycznych folii grzewczych stosowany jest jako ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie sufitowe głównie w zamkniętych pomieszczeniach. Folia grzewcza składa się z folii PET oraz specjalnej grafitowej grzałki, której zadaniem jest wytwarzanie ciepła w postaci promieni podczerwonych. Elementy wykorzystane do zaprojektowania folii grzewczej charakteryzują się niewielką grubością, zatem również kompletna folia grzewcza nie będzie podnosić poziomu podłogi.

Zarówno maty grzewcze, jak i folie grzewcze muszą być uzupełnione o regulator temperatury. Wspomniany termoregulator posiada w zestawie zewnętrzny czujnik temperatury podłogi oraz wewnętrzny czujnik temperatury pomieszczenia. Tylko przy pomocy zamontowanego na ścianie termoregulatora możliwe jest sterowanie folią grzewczą. Elektryczne ogrzewanie podłogowe czy ogrzewanie sufitowe przy wykorzystaniu folii grzewczych może być energooszczędne pod warunkiem, jeśli prawidłowo będzie odbywać się kontrola i programowanie temperatury.

Zasady działania folii grzewczej pod panelami

Folie grzewcze (podobnie jak maty grzewcze) zamieniają energię elektryczną w energię cieplną i rozprowadzają ją do wnętrza pomieszczenia. Uwalniane ciepło ogrzewa pomieszczenie w sposób równomierny ku górze (w przypadku ogrzewania sufitowego ku dołowi). Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być z powodzeniem zamontowane pod każdym rodzajem wykończenia podłogi (panele, podłoga drewniana, płytki ceramiczne).

Działanie folii grzewczych oparte jest o zasadę promieniowania podczerwonego. Emisja ciepła odbywa się zatem inaczej niż w przypadku tradycyjnych grzejników, które działają na zasadzie konwencji. Ten sposób uwalniania ciepła do wnętrza zwiększa komfort korzystania z pomieszczenia i daje przyjemne odczucie ciepła domownikom. Zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego za pomocą folii grzewczych są również ciepłe w dotyku panele, co będzie zwłaszcza ogromnym plusem w zimowych miesiącach.

Cały proces ogrzania pomieszczenia odbywa się z udziałem wspomnianych powyżej elementów takich jak folia PET i specjalne grzałki. Minimalizm budowy folii grzewczej i sposób jej regulowania sprawia, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być tanim w eksploatacji systemem grzewczym. Warto zatem przemyśleć pomysł zainwestowania w folie grzewcze!

Zakup folii grzewczej do ogrzewania podłogowego

Szeroka oferta folii grzewczych wraz z akcesoriami montażowymi i instalacyjnymi dostępna jest w naszym sklepie internetowym. W sprzedaży posiadamy elektryczne folie grzewcze o różnej mocy znamionowej i wielkości. Jako osobny element można zakupić również regulator temperatury spośród wielu modeli (od standardowych z pokrętłem po zdalnie sterowane z modułem WiFi). Nasz e-sklep posiada produkty w korzystnych cenach, a do tego przykładamy szczególną uwagę do sprawnej wysyłki zamówień. Przekonaj się sam!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *