Ogrzewanie podłogowe matą grzewczą – jak je wykonać porządnie i niewielkim kosztem?

Planujesz remont mieszkania lub domu i marzy Ci się ogrzewana podłoga? W łazience, kuchni albo w całym domu? Jeżeli szukasz rozwiązania, które jest ekonomiczne, proste w montażu oraz charakteryzuje się wysoką jakością, to jesteś w dobrym miejscu.

Spis treści:

Samodzielny montaż maty grzewczej jest możliwy

Rozwiązaniem, które oferujemy jest mata grzewcza, złożona w zestaw do samodzielnego montażu, dzięki któremu możesz wykonać ogrzewanie podłogowe na własną rękę. Bez konieczności korzystania z pomocy specjalisty, za którego trzeba zapłacić.

Co to jest mata grzewcza?

Mata grzewcza to elektryczny kabel grzewczy z włóknami węglowymi, który jest przymocowany do siatki z włókna szklanego.

Może być stosowana jako ogrzewanie bezpośrednie – na przykład pod płytki lub gres. Równocześnie może być stosowana pod wylewkę, tworząc ogrzewanie akumulacyjne.

To umożliwia położenie dowolnego wykończenia podłogi – panele, parkiet, gres czy płytki.

Dlaczego warto skorzystać z maty grzewczej?

Zapewnia bezpieczeństwo

Jako jedni z nielicznych oferujemy maty grzewcze, które są wolne od pola elektromagnetycznego. Dodatkowo instalacja tych mat likwiduje ryzyko zaczadzenia czy wybuchu (które może nieść za sobą np. instalacja gazowa).

Daje dużą oszczędność pieniędzy

Zastosowanie maty grzewczej w pomieszczeniu pozwala zmniejszyć zużycie  energii potrzebnej do ogrzania całego pomieszczenia nawet o 25%, a to przekłada się na niższe koszty.

Posiada łatwy montaż i wygodne sterowanie

Otrzymasz od nas jasną instrukcję, która uprości samodzielną instalację maty. Nie musisz zatrudniać specjalistów, którzy wykonają montaż za Ciebie – a to również dodatkowa oszczędność. Do zestawu należy dokupić termoregulator, który, w zależności od wybranego modelu pozwoli włączyć i wyłączyć urządzenie o określonych porach lub odpowiednio zaprogramowany zrobi to za Ciebie bez Twojego udziału.

Jest przyjazna alergikom

Ciepła podłoga pozwala na zrezygnowanie z dywanów czy wykładzin w pomieszczeniu, które często są siedliskiem wielu alergenów. To duży komfort szczególnie dla tych osób, które są uczulone na kurz.

Posiada 25 lat gwarancji

Maty grzewcze, które oferujemy, są wytrzymałe, trwałe, mają bardzo wysoką jakość oraz długą żywotność. Dlatego posiadają tak długą gwarancję.

Ten sposób ogrzewania będzie na pewno dla Ciebie doskonały jeśli:

  • zależy Ci na bezpiecznym ogrzewaniu podłogowym w korzystnej cenie,
  • cenisz sobie swobodę w urządzaniu pomieszczenia. Mata grzewcza jest ukryta pod podłogą, nie wymaga grzejników, które zajmują miejsce i przeszkadzają w aranżacji pomieszczenia,
  • jesteś rodzicem i chcesz zapewnić swojemu dziecku ciepło, bezpieczeństwo i komfort np. podczas zabawy.

Mata grzewcza sprawdzi się doskonale w każdym pomieszczeniu:

  • w łazience — przyjemnie ciepła podłoga może znacznie podnieść komfort chwilę po wyjściu z kąpieli,
  • w kuchni — mówi się, że kuchnia to serce domu. Ciepła podłoga sprawi, że czas spędzony w kuchni będzie przyjemniejszy,
  • w salonie — przy ogrzewanej podłodze nie będziesz potrzebował dywanów. Domownicy czy goście będą mogli chodzić w domu bez obuwia,
  • w sypialni — wyobraź sobie, że wstajesz z łóżka i….. stawiasz stopy na przyjemnie ciepłą podłogę. Poranek nie może zacząć się lepiej 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *