|

Jak wybrać matę grzewczą do łazienki? Podpowiadamy

Mata grzewcza to idealne rozwiązanie, by móc cieszyć się ciepłą podłogą i komfortem podczas korzystania z łazienki. Zobacz, na jakie parametry maty grzewczej do łazienki należy zwrócić uwagę, by móc zakupić odpowiedni model!

Spis treści:

Czym jest mata grzewcza do łazienki?

Mata grzejna do łazienki to jeden ze rodzajów elektrycznego ogrzewania podłogowego. Ten innowacyjny produkt pełni funkcję nowoczesnego grzejnika, który to schowany jest pod panelami czy płytkami. Mata grzewcza pełni funkcję ogrzewania podłogowego, a chodzenie po ciepłej podłodze znacznie zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Z pewnością takie rozwiązanie przypadnie wielu klientom do gustu zwłaszcza, że maty grzewcze mogą zostać zamontowane podczas nawet niewielkiego remontu. Nie trzeba kuć wylewek czy przeprowadzać skomplikowanych instalacji.

Pomimo swojej dużej funkcjonalności maty grzewcze nie charakteryzują się skomplikowaną budową. Wręcz przeciwnie! W składzie mat grzejnych do łazienki można znaleźć siatkę z tworzywa sztucznego wysokiej jakości i specjalne przewody grzejne, które to są źródłem ciepła. Aby możliwe było podpięcie się do prądu, ostatnim elementem jest kabel zasilający zewnętrzny. Montaż maty odbywa się przy pomocy taśmy samoprzylepnej bądź specjalnego kleju. Mata grzejna posiada wszelkie normy bezpieczeństwa, by mogła być użytkowana w łazience.

Kryteria wyboru maty grzewczej do łazienki

Odpowiedni wybór maty grzewczej jest bardzo ważny. Tylko dzięki właściwemu dopasowaniu parametrów maty do charakterystyki danego pomieszczenia, można uzyskać dobry efekt cieplny. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas zakupu maty grzewczej do łazienki?

  • Długość maty grzejnej – produkt sprzedawany jest w różnych wymiarach, dlatego należy zakupić taki model, który będzie najbardziej zbliżony do planowanej powierzchni systemu ogrzewania podłogowego, maty grzewczej pod żadnych pozorem nie można przecinać na przebiegu przewodów grzewczych!
  • Sposób zasilania – jednostronny lub dwustronny – pierwszy rodzaj zasilania wymaga podpięcia przewodów zasilających do jednego źródła prądu, drugi natomiast charakteryzuje się potrzebą dostępu do źródła zasilania po dwóch stronach, jest to znaczne utrudnienie podczas montażu i instalacji maty
  • Moc grzewcza – im większa moc grzewcza, tym większe możliwości ogrzania dużej przestrzeni, jeśli mata grzewcza ma służyć jako uzupełnienie głównego systemu grzewczego, to wystarczy moc grzewcza o wielkości nie więcej niż 100 W/m2, w innym przypadku konieczne będzie zainwestowanie w matę grzewczą o większej mocy grzewczej

<h2>O czym warto pamiętać podczas wyboru maty grzewczej do łazienki?

Najważniejsze parametry wymienione w rozdziale powyżej to nie jedyne, które mają wpływ na komfort użytkowania maty grzewczej. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w dodatkowe elementy takie jakie regulator temperatury, czujnik temperatury, puszkę instalacyjną czy peszle. Dobrym rozwiązaniem jest zakup maty grzewczej w zestawie, dzięki czemu wszystkie potrzebne elementy będą dostarczone przez sprzedającego.

Warto zdecydować się na matę grzewczą z uwagi na to, że jest ona energooszczędną opcją ogrzewania pomieszczeń. Wystarczy ją sprawnie zamontować, by móc w krótkim czasie cieszyć się komfortem ciepłej podłogi. Biorąc pod uwagę powyższe parametry maty grzewczej, można z powodzeniem dostosować wybór odpowiedniego modelu do własnych oczekiwań. Sprawdź nasz sklep internetowy, który oferuje maty grzewcze w korzystnej cenie i z krótkim czasem wysyłki. W łazienkach stosowane są również folie grzewcze pod lustro.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *